Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.
41-219 Sosnowiec; ul. Lenartowicza 73
Telefon: centrala (+48 32) 263-50-16
Fax: (+48 32) 292-74-45
e-mail: sekretariat@pkm.pl
Informuje o zamiarze prowadzenia Dialogu Technicznego poprzedzającego ogłoszenie postępowania w sprawie wyboru Wykonawcy/Wykonawców na dostawę i montaż 1 sztuki fabrycznie nowego zbiornika dwupłaszczowego trzykomorowego, na olej napędowy o pojemności rzeczywistej 100 m3.
KOD CPV (Wspólny Słownik Zamówień):
44611410-3
I. ZAMAWIAJĄCY
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.
41-219 Sosnowiec; ul. Lenartowicza 73
NIP 644-25-21-816
Regon 273572779
Kapitał zakładowy 37 908 000,00 ZŁ
II. DANE KONTAKTOWE ZAMAWIAJĄCEGO
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.
41-219 Sosnowiec; ul. Lenartowicza 73
Telefon: centrala (+48 32) 263-50-16
Fax: (+48 32) 292-74-45
e-mail: sekretariat@pkm.p
III. OSOBA KONTAKTOWA
Ryszard Rynczuk, Tadeusz Bacia
Telefon: +48 32 263 50 16 wew 241 lub 256
E-mail: rrynczuk@pkm.home.pl lub tbacia@pkm.pl
IV. PODSTAWA PRZEPROWADZENIA DIALOGU TECHNICZNEGO
Podstawą przeprowadzenia dialogu technicznego (DT) są przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2018r., poz. 1986 z póź. zmianami) - zwanej dalej ustawą, w szczególności artykuły od 31a do 31d
V. CEL PRZEPROWADZENIA DIALOGU
- Zamawiający ogłasza, że planuje przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego i wyłonić Wykonawcę/Wykonawców, którzy dostarczą i zamontują w miejsce uszkodzonych zbiorników na ON o pojemności 50 m3 fabrycznie jeden nowy dwu-płaszczowy zbiorniki na olej napędowy o pojemności 100 m3 i 3 komorach oraz przeprowadzą wymianę 3 szt. odmierzaczy paliwa, zwanych dalej „przedmiotem dialogu”, dla potrzeb funkcjonowania zakładowej stacji paliw Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.
- Celem dialogu technicznego jest :
- dostarczenie wskazówek i informacji niezbędnych do określenia Opisu Przedmiotu Zamówienia,
- dostarczenie wskazówek i informacji pomocnych dla należytego sformułowania zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ),
- dostarczenie wskazówek i informacji dla potrzeb ustalenia z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji warunków kontraktowych w tym terminów realizacji przedmiotu dialogu, szacowanych kosztów dostawy i montażu przedmiotu dialogu,
- uzyskanie wskazówek i informacji o możliwych sposobach i wariantach prowadzenia usług serwisowych i napraw gwarancyjnych przedmiotu dialogu w celu zapewnianie możliwie najwyższej gotowości przedmiotu dialogu.
- Zamawiający oczekuje, że Dialog Techniczny umożliwi uzyskanie niezbędnych i wyczerpujących informacji technicznych w zakresie przedmiotu dialogu oraz uzyska informacji o najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych stosowanych na rynku.
VI. PRZEDMIOT DIALOGU TECHNICZNEGO – wymogi szczegółowe
- W związku z realizacją Dialogu Technicznego, Zamawiający oczekuje informacji odnośnie :
- stosowanych rozwiązań dotyczących przedmiotu dialogu,
- możliwych terminów realizacji przedmiotu dialogu z podziałem na poszczególne etapy wymiany przedmiotu dialogu,
- informacji o sposobie realizacji tankowania autobusów i pojazdów zamawiającego z minimum 2 dystrybutorów w okresie montażu nowego zbiornika i odmierzaczy paliwa.
- Pomocnym dla Zamawiającego było by również poznanie cen katalogowych Przedmiotu Dialogu – w tym celu Zamawiający zwraca się do uczestników Dialogu Technicznego z fakultatywną prośbą o wyliczenie maksymalnych kosztów prac określonych w załączniku nr 2 i przedłożenia go Zamawiającemu podczas prowadzenia Dialogu Technicznego.
VII. ZASADY PROWADZENIA DIALOGU
- Dialog Techniczny będzie prowadzony w sposób zapewniający uczciwą konkurencję i równe traktowanie wszystkich uczestników oraz przedstawionych przez nich rozwiązań.
- Dialog Techniczny będzie prowadzony w języku polskim. Wszelkie informacje i dokumenty przekazywane przez strony dialogu muszą być języku polskim. Dopuszcza się dokumenty w innym języku o ile zostaną one przetłumaczone na język polski i potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uczestnika Dialogu Technicznego.
- Dialog Techniczny będzie prowadzony w oparciu o informacje niezastrzeżone- Zamawiający nie ujawni żadnych informacji poufnych, które zostały przekazane przez Wykonawców jako poufne lub tych, które zostaną zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa.
- Dialog Techniczny będzie prowadzony w formie bezpośrednich spotkań lub telekonferencji (w związku z panującą pandemią) w formule pytanie – odpowiedź Zamawiający dopuszcza również:
- swobodną wypowiedź Wykonawcy nie dłuższą niż 45 minut w celu pełniejszego przedstawienia informacji opisanych przez Wykonawcę na formularzu stanowiących załączniki nr 2,
- przekazywanie materiałów, informacji, treści związanych z przedmiotem Dialogu Technicznego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do nagrywania dźwięku i/lub obrazu podczas prowadzonych dialogów.
- Zamawiający sporządzi pisemny protokół w formie uproszczonej zawierający co najmniej nazwę Wykonawcy datę i czas prowadzenia dialogu oraz wykaz przekazanych Zamawiającemu informacji.
- Uczestnicy Dialogu Technicznego nie otrzymują wynagrodzenia ani jakiejkolwiek formy zwrotu kosztów uczestnictwa w Dialogu Technicznym. Wszelkie koszty związane z udziałem w dialogu ponosi Podmiot zainteresowany uczestnictwem w Dialogu Technicznym.
- Udział w dialogu technicznym przez dany zakwalifikowany uprzednio do dialogu podmiot jest równoznaczny z wyrażeniem nieodwołalnej i bezwarunkowej zgody przez ten podmiot na wykorzystanie informacji dostarczonych przez ten podmiot w ramach dialogu technicznego (zasada nie dotyczy informacji wcześniej uznanych jako poufne lub stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa).
- Zamawiający przeprowadzi Dialog Techniczny oddzielnie z każdym z Podmiotów, który spełnia warunki uczestnictwa w Dialogu.
- Udział w Dialogu Technicznym nie jest warunkiem ubiegania się o jakiekolwiek zamówienia publiczne w przyszłości.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do prowadzenia Dialogu Technicznego z Podmiotami, które zostaną wybrane zgodnie z warunkami określonymi w rozdziale VIII niniejszego Ogłoszenia. Podmioty, które spełniają warunki udziału w Dialogu Technicznym, będą zaproszone do wzięcia w nim udziału.
- Jeżeli Zamawiający podejmie decyzję o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego o wartości równej lub wyższej od progów UE, które poprzedzone było dialogiem technicznym, to Zamawiający poinformuje Uczestników o tym, że udział w dialogu technicznym jest traktowany jako zaangażowanie w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz o wynikającej z tego konieczności uwzględnienia ww. faktu przy wypełnianiu formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.
- Zamawiający podejmie niezbędne środki w celu zapewnienia, że udział Uczestników (w Dialogu technicznym) w planowanym przyszłym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie zakłóci konkurencji.
- Zamawiający nie ma obowiązku wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w wyniku przeprowadzonego Dialogu Technicznego.
- Niniejsza informacja o zamiarze przeprowadzenia Dialogu Technicznego nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu w rozumieniu przepisów ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 z późn. zm.).
VIII. WARUNKI UDZIAŁU I ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W DIALGU TECHNICZNYM
- Uczestnikiem Dialogu Technicznego mogą być Podmioty posiadające kompetencje i doświadczenie w obszarach wskazanych w pkt VI niniejszego ogłoszenia, w szczególności osoby fizyczne, osoby prawne, grupy lub związki tych podmiotów, oraz inne podmioty.
- Podmioty zainteresowane uczestnictwem w Dialogu Technicznym są zobowiązane wypełnić i dostarczyć Wniosek o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu Technicznym, którego wzór stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
- Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z uczestnikiem Dialogu lub jego pełnomocnikiem.
- Wniosek o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu Technicznym , musi być sporządzony w formie pisemnej w języku polskim oraz musi zawierać w szczególności następujące dane:
- nazwę / imię i nazwisko zainteresowanego Podmiotu,
- adres siedziby Podmiotu,
- adres e-mail,
- numer telefonu.
- Wniosek o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu Technicznym należy wypełnić, a następnie podpisać i złożyć w siedzibie Zamawiającego lub przesłać faxem lub też drogą elektroniczną przed zakończeniem dialogu technicznego. Za termin złożenia Wniosku przyjęty będzie dzień i godzina jego otrzymania przez Zamawiającego. Dan teleadresowe Zamawiającego zawiera rozdział II.
- Jeżeli zainteresowany udziałem w Dialogu Technicznym podmiot prześle wniosek w formie faxu lub poczty elektronicznej oryginał wniosku musi zostać dostarczony Zamawiającemu formie pisemnej za pośrednictwem poczty, kuriera lub np. w dniu przeprowadzenia dialogu technicznego.
- Każdy podmiot zainteresowany uczestnictwem w Dialogu Technicznym może złożyć wyłącznie jeden wniosek.
- Wnioski o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu Technicznym są przyjmowane przez Zamawiającego w trybie ciągłym od dnia niniejszego ogłoszenia do dnia, w którym zostanie przez Zamawiającego opublikowany komunikat Zamawiającego wskazujący datę zakończenia Dialogu Technicznego, nie mniej jednak niż 30 dni.
- Wnioski o dopuszczenie do Dialogu Technicznego złożone po dniu publikacji komunikatu wskazującego datę końcową będą odrzucane.
- Jeśli liczba Podmiotów wnioskujących o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu przekroczy 5 podmiotów, wówczas Zamawiający ma prawo do ograniczenia liczby Podmiotów do 5 – decyduje kolejność zgłoszeń.
- W przypadku, gdy Podmiot wnioskujący o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu nie dołączył w określonym przez Zamawiającego terminie wymaganych dokumentów, Zamawiający ma prawo wezwać taki Podmiot do uzupełnienia dokumentacji pod rygorem pominięcia Wniosku w postępowaniu o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu Technicznym.
IX. MIEJSCE PRZEPROWADZENIA i TERMIN ROZPOCZĘCIA ORAZ ZAKOŃCZENIA DIALOGU TECHNICZNEGO
- Zamawiający planuje przeprowadzenie Dialogu Technicznego w grudniu 2020 roku w Sosnowcu, w swojej siedzibie .
- Dialog Techniczny będzie trwać co najmniej 30 dni od dnia niniejszego ogłoszenia i nie dłużej niż do dnia wskazanego w osobnym komunikacie Zamawiającego. Termin zakończenia Dialogu Technicznego zostanie wskazany z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem.
- W przypadku nieosiągnięcia celów wymienionych w punkcie V niniejszego ogłoszenia, Zamawiający zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu przeprowadzenia Dialogu Technicznego. Podmioty zaproszone do uczestnictwa zostaną powiadomione przez Zamawiającego o ewentualnym wydłużeniu terminu przeprowadzenia Dialogu Technicznego.
- Termin spotkań w ramach Dialogu Technicznego będzie każdorazowo uzgadniany z Podmiotami zaproszonymi przez Zamawiającego do uczestnictwa w Dialogu Technicznym. Podmioty dopuszczone do uczestnictwa w Dialogu Technicznym otrzymają zaproszenie do udziału w spotkaniu z co najmniej z pięciodniowym wyprzedzeniem, licząc od dnia otrzymania informacji o zaproszeniu, przy czym informacja ta może być przekazana zgodnie z wyborem Zamawiającego pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną.
Załączniki
- Załącznik nr 1 Wniosek o dopuszczenie do uczestnictwa w Dialogu Technicznym. -

- Załącznik nr 2 Szacunkowe (możliwe do spełnienia) terminy realizacji poszczególnych etapów dostaw i montażu zbiornika i odmierzaczy na olej napędowy oraz ceny katalogowe netto realizacji zakresu prac określonych w załączniku. -
